... Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end ...
Pokud chcete, můžete nahlédnout do mého nového blogového zápisníčku FeaTher.

Hudba, co uklidňuje

Pentatonix

30. ledna 2014 v 11:30 | Zarete^^
...
Na tuto úžasnou skupinu jsem narazila asi před více než rokem. Okamžitě jsem je začala milovat, protože tahle hudba je přesně to, co mi na moderní hudební scéně scházelo!
...
Pokud by někdo nevěděl, Pentatonix je vokální kvintet zpívající a capella (bez doprovodu nástrojů) využívající pouze beatbox. Skládá se z pěti členů: Scott Hoying, Kirstie Maldonado, Mitch Grassi, Avi Kaplan a Kevin Olusola, pocházejí z Arlingtonu, Texas. Skupina vyhrála třetí sérii pěvecké soutěže The Sing-Off. V současnosti mají dvě studiová alba: PTX, Volume 1 a 2, na kterých se objevují úžasné covery známých hitů.

Lenka

10. ledna 2013 v 21:07 | Zarete^^
Objevila jsem jí náhodou, když jsem jednou poslouchala rádio, hráli tam její nejnovější hit The Show, který ji proslavil. Její hlas i styl se mi moc zalíbil, podívala jsem se na videoklip a užasla jsem (- byla jsem malá :)). Byla to jako pohádka a já pohádky miluju už od dětství... ;)
...
Lenka - Lenka Kripac (1978) je australská zpěvačka-skladatelka, byla v Austrálii známá jako herečka z australských televizních seriálů a filmů. Dcera jazzového muzikanta, který do Austrálie emigroval z tehdejšího Československa, a australské učitelky, se narodila a vyrůstala v Austrálii. Když jí bylo 7 let, přestěhovala se spolu s rodinou do Sydney, kde získala hudební vzdělání a začala se věnovat zpěvu. [zdroj]
...
I ona celá působí tak trochu jako panenka, že by to bylo tím, že je napůl Češka? :)

The Carpenters

13. prosince 2012 v 19:55 | Zarete^^
The Carpenters aneb další můj vzor a tím je zpěvačka Karen Carpenter.
.
Carpenters bylo vokální duo sourozenců, které působilo v pop music v letech 19691983.
Duo tvořili Karen Anne Carpenter (1950 - 1983) a její bratr Richard Lynn Carpenter (*1946).
Na celém světě se prodalo cca 100 mil. jejich alb a singlů.
Bohužel ale jejich kariéra skončila v roce 1983 smrtí Karen na srdeční zástavu, která byla následnou komplikaci mentální anorexie.
I přesto za těch úžasných 14 let se dokázali zviditelnit a získat si srdce fanoušků po celém světě. Uvnitř nich žije Karen stále a díky jejímu batru Richardovi taky žije jejich hudba dále, která byla vydávána několikrát v různých albech.

Rainy Days And Mondays

Selah Sue

13. října 2012 v 10:10 | Zarete^^
Můj nový styl aneb pop, soul, jazz, funk, reggae... Sice to není na první poslech přesně podle mého gusta (myslím stylově, jsem spíš na punk a rock), ale zkrátka se mi na tý holce něco hrozně zalíbilo. Možná je to právě ten "jiný styl", nebo ten zvláštní hlas, prostě je zajímavá a tvoří zajímavou a kvalitní hudbu. I klipy za to stojí. Poprvé jsem tuto mladou zpěvačku slyšela v televizní reklamě, ale nemohla jsem zjistit, jak se ten song jmenuje, i když mě naprosto uchvátil. Až nakonec nedávno jsem opět někde tu reklamu viděla a mermomocí jsem chtěla tu píseň najít. A povedlo se!

To je ta "osudová" reklama, určitě jí taky znáte, já jí prostě miluju! :)
A tak jsem zapátrala, až jsem tu její "znělku" našla...

Linkin Park

30. září 2012 v 19:00 | Zarete^^
Tuhle skupinu jsem začla milovat už před lety díky mému bráchovi, kvůli kterému jsem jí nejdřív nesnášela \ostatně jako veškerou hudbu, kterou poslouchá, dále např. skupinu Yellowcard, kterou taky miluju díky němu, ale o tom zas jindy..\.
Zkrátka jsem si její styl hrozně zamilovala a ty starší písničky oblíbila. Tu její aktuální verzi už neposlouchám, připadá mi, jako kdyby změnila najednou styl, songy mi přijdou úplně jiné, než ty staré. Prostě stará LP "klasika" u mě vítězí a na tu novou jsem si zatím nezvykla, no...
.
Mezi moje jenoblíbenější songy patří tyto:

Breaking The Habit

9. song z alba Meteora z roku 2003
\zbožňuju ten klip! - je to kreslený příběh a jsou v něm Steampunkové prvky\

Panic! At The Disco

22. září 2012 v 19:04 | Terless...
Nebo zkráceně Panic! Tak se jmenuje (mnou nově objevená) alternativní rocková hudební skupina/kapela z Las Vegas, která mě hodně zaujala jak svými písněmi s chytlavými melodiemi a zajímavými texty, tak svými originálními, bláznivými a dějovými videoklipy.
Hlavní zpěvák a písničkář Brendon Urie má neobvyklý zajímavý hlas, vzhled, styl a hlavně grimasy, které vážně stojí za zmínku. :D Dočetla jsem se, že hraje také na klavír, varhany, harmoniku, trumpetu, housle, cello, kytaru, baskytaru a bubny! (zdroj) Všetranný to člověk, má můj velký obdiv..!

I Write Sins No Tragedies

10. song z prvního alba A Fever You Can't Sweat Out, které vyšlo v roce 2005.
Je to první píseň, kterou jsem od nich slyšela, hned se mi zalíbila!
 
 

Reklama